Annons

Annons: Nyhet från Impecta – Odlingsvagn Lysa

Inlägget är betald reklam för Impecta Fröhandel 

Om du någon gång försökt driva upp fröer vet du hur svårt det kan vara att hitta plats för alla tråg. Jag har haft mina överallt genom åren. På fönsterbrädorna, i köket, i tvättstugan. på golvet i uterummet.. Ja, ni vet hur det är när man letar efter lediga ytor med optimalt ljus och bra förutsättningar. Men så var det ju det där med att komma ihåg vattningen också. Det är lätt att det blir rörigt och svårt att underhålla alla brätten på ett smidigt sätt. 


Nu har Impecta Fröhandel lanserat en lösning på detta. Deras nya serie Odlingsvagn Lysa, är en smart idé för alla som vill kunna odla smidigt, året runt. Vagnarna finns i flera olika storlekar och har inbyggd växtbelysning, stadiga hjul och flera hyllplan för tråg, brickor eller krukor.


Lysa finns i olika storlekar, från kompakta till mer rejäla modeller och över varje plan sitter en lampa som ger växterna bästa möjliga start. Dessutom med enkel montering. Pris från 2 590 kr.




Impectas bilder är fotade i ett vardagsrum, men jag tänker att de här lysande vagnarna öppnar upp för att man nu också kan odla på helt nya ställen som i källaren, varmgaraget, förrådet, gästrummet osv För mig känns det här som den perfekta lösningen för att förenkla odlandet hemma – året runt. 

Läs mer om Impectas nya serie här!

Tack till Impecta för att ni väljer att annonsera på Trendenser, så att jag kan fortsätta blogga utan betalväggg.

Kommentarer

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Läs mer om Trendensers Personuppgiftspolicy och Cookiepolicy.

Kommentarer till denna artikel publiceras direkt utan föregående granskning eller annan åtgärd av Trendenser AB. Det innebär att den som kommenterar själv ansvarar för innehållet i kommentaren. Vi uppmanar dig att använda vänlig ton, ett civiliserat språk, uppföra dig väl och följa tillämpliga lagar.