Inredningstips till killar

Håller helt med dig, klart att de skiljer om vad som gillas av manligt och kvinnligt. Lika säkert är att det går att kombinera till båda. Läckert :-))
Halloj !!
Underbar blogg,alltid lika kul att titta in hos dig !!
"Dagens" passar lika bra till tjejer ,personligen tycker jag otroligt mycket om det maskulina,svarta kanske lite blandat med mer ljusa toner, gult,orange eller artonhundratals-pasteller .Ofta undrar jag hur en man pallar med alla romantiska spetsar,volanger och rosa-toner man ser ibland i inredningar( speciellt i usa ). Bor man med en man, kanske man inte borde inreda ensidigt.
Ha en bra dag,
Monica
Härlig inspiration!
Givetvis tilltalas vi alla av olika stilar oavsett kön, ålder och geografisk hemvist. Och har killar frågat så är det ju självklart att du ska blogga om just det!
Snygga bilder måste jag säga!
Visst är det så. Min pojkvän fick en chock när jag köpte en rosa fåtölj hem :)
Älskar det är med att använda väskor som en möbel :)
Frida, om får önska... Kan du lägga in ett julinlägg eller två.
//maya
kul att killar frågar om inredning, och det är väl inte konstigare än att du gör inlägg om barnrum.
Däremot undrar jag varför det lätt är så att det maskulina temat blir neutralt/svart? Gillar inte killar färg? Eller går det inte att inreda ”maskulint” med färg? Ser gärna en fortsättning :)
Hej Frida,
Tittar in i din blogg varje dag. Vilken inspiration den är. Idag och igår skrev du om samlarscenografiska hem. Samlarscenografiska - vilket roligt ord! Själv skulle jag gärna ha lite "stökigare" som man ser på många fina bilder nu. Men vem ska damma allt ;-)
Fräna bilder!








