Godaste gå-bort-presenten?

Fin och uppskattad present. Gott med choklad och flingsalt.
Perfekt med ätbara presenter tycker jag som gjort Ernsts knäckbräck (men bytt ut vanliga nötter mot saltade dito, perfekt kontrast till den söta knäcken) och bjudit på.
Det där såg ju gott ut. Själv har vi levt på vanlig knäck. :P
Läs bloggen här http://fanny.kimpa.nu/
Ja dom är sjukt goda! Mycket godare än vanlig knäck.
Jag gav bort hembakade kakor och la dem i en genomskinlig plastask och knöt sidenband i olika färger om. Såg riktigt härligt "karameligt" ut :)
Kika gärna in på min inredningsblogg!
Michaela-Mela Rooms
Jag fick ett sött paket med just lakritsknäck med posten från en kär vän på min födelsedag i mitten av december. Både jag och mina döttrar blev helt sålda. En mycket god present på fler än ett sätt. Gott nytt år! Kram Anna
åå det ser gott ut ! fiin blogg ! :)
VÄLDIGT underskattat att ge bort hemlagat! =)
Hej!
Spännande med lakritsknäck, det ska jag pröva direkt. När du toppade med flingsalt, gjorde du det direkt i smeten innan du hällde upp eller i formarna när det var upphällt?
Glada hälsningar
Fredda
Jag såg med ett recept på lakritsknäck som var på ett gräddpaket. Har inte provat men det lät jätte gott!
vill du vinna ett valfritt iphoneskal?
var med i min tävling :D
http://jonssonsfoton.blogg.se/2011/december/utkast-dec-12-2011.html#comment
mumsigt med knäck!
Dom lät helt underbart goda, måste helt klart testas =)








