Köpes: Ostindias äggkoppar

Foto: Frida Berglund, Trendenser.se
Vilken härlig frukost, fruktsalladen ser riktigt mumsig ut!
Känner till problemet haha ! Just nu använder jag blåeld äggkoppar, men äggen nu för tiden är för stora ! Denna evig jakt på snygga äggkoppar.
Jag letar också äggkoppar, men det är hopplöst. Vill ha helvita, tycker det borde finnas överallt. Tips mottages tacksamt. :)
Kolla in på denna och hör med honom!
http://porslinsbloggen.blogspot.com
Ha en fin fredag! :)
Ja det kan vara svårt att hitta vissa delar till serviser så där, jag hade nog slagit till och köpt enstaka om jag hittat det på Tradera...tålamod är en dygd när det gäller secondhand! Jag har tyvärr inga delar i Ostindia-servisen, svärmor har, men inga äggkoppar. Kan inte påminna mig att jag sett dem allt för ofta, så du har nog rätt att de är svåra att få tag på. Tror nog jag slagit till och köpt enstaka om jag hittat det på Tradera...tålamod är en dygd när det gäller secondhand! Jag har tyvärr inga delar i Ostindia-servisen, svärmor har, men inga äggkoppar.
Tyvärr inte men hoppas du har hittat dem vid det här laget!








