Bagaren & Kocken i Retail Awards

Foto: Frida Berglund, Husmusen.blogg.se
Ahhh.... Precis en sån står överst på min långa vill ha lista!!!
kram Susanne
Vi har varit på gång att köpa en ny kaffebryggare/espresso ett tag men ej hittat nån som passar, så tack för tipset
Ha en bra dag, kram Desajna
Jag kan bara hålla med, det är en fantastisk affär. Man blir som ett barn i en godisaffär, fast här är det en massa fina prylar till köket. vi har också köpt vår espressomaskin där, en likadan som Du, fast vår är röd. Både snygg och gör gott kaffe!
Synd att jag inte har vägarna förbi Gtb, det verkar vara en mysig affär. Kram Sandra
Den där kaffemaskinen är en drömpresent som jag länge har velat ha!
Jag vore också nöjd med en sån fin kaffemaskin. :-)
åh vad skoj!
Får du rabatt i framtiden?
Ta mej me isf! :)
Så roligt för dem! Ska absolut ta mig ett besök där nästa gång jag ska åt det hållet av landet.
Håller med, de är grymt bra!
Fin, men hur blir kaffet?
Kolla in vem som är en RIKTIG förebild enligt oss...
www.fittanfes.com
Jag brukar spana mot butiken när jag åker spårvagn förbi den men har ännu inte varit inne. De har mängder av vill ha-grejer så jag får nog skaffa en större plånbok innan jag hoppar av vagnen där.
Vilken härlig bild! hade inte haft något emot de där snygga espressomaskinerna!!
Å, jag måste in och kolla där. Jag bodde om hörnet förr, men de flyttade tyvärr inte in förrän alldeles efter att jag flyttade ut, till andra sidan stan. Men fina saker har de, det har jag sett när jag har susat förbi. Och nu har du en fin espressomaskin! :-)
ooohh,, sånadära muggar har vi! :)
Det är en jättemysig liten affär med ett enormt utbud! Trevliga är dom också!
Hade inte haft något emot att ha en sådan kaffemaskin på bänken här, den du har i länken!
Deras hemsida är underbar! Finns mycket på min vill-ha-lista som kommer från bagaren och kocken :)
- söööta :)
Kul - kom in å hälsa på nån dag!
Kram!
Visst är Bagaren och Kocken väl värda sin nominering!
Jag var där och tittade på en espressomaskin men det blev ingen därifrån utan en som fungerar med pods från ett annat Göteborgsföretag som heter Zinzino... kolla in deras hemsida www.zinzino.com och klicka på exklusivt erbjudande... Jag köpte min limegröna maskin från en tjej som heter Hanna M och har fått otroligt bra service av henne. Rekomenderar varmt!
Hej jag köpte en Bugatti espresso maskin som klarar både pods och löskaffe på www.atmosphere-store.se och dom är supertrevliga och hjälpsamma.








