Fräsch karaff från Danska Menu

Det danska designföretaget Menu presenterar inte mindre än 18 fräscha tillskott i deras kollektion nu under våren 2006. Däribland den här tjusiga karaffen för elegant servering av vatten vid middagsbordet eller på skrivbordet på kontoret. Design: Pil Bredahl.

25594-1367
Foto: Menu

Kommentarer
Postat av: Beauty Princess

Det var något av det snyggaste jag sett av vårnyheterna. En sådan här måste jag ha, börjar redan drömma om att bjuda över folk på fika och fräscht lemon/lime vatten i kannan =)

2006-03-01 @ 22:08:39
URL: http://beautyplace.blogg.se
Postat av: Sofia

Vilken trevlig blogg du har, jag har precis kommit in i lite inredningstankar, så här kan jag surfa runt länge nu! =)

2006-03-01 @ 22:12:24
URL: http://supersofia.blogg.se
Postat av: Camilla

I lööv Menu. Dom har så mycket snyggt :D Deras nya handvikter och massageknopp är lovley, men jag har ännu inte hittat dom i ngn affär. Candy Top är också fin. Att ha en sådan fylld med godislinser på på bordet hade inte jag tackat nej till ;)

2006-03-02 @ 07:58:01
URL: http://camilla.hopto.org
Postat av: Lindansaren

Vill också ha, men då måste jag nog kasta en av alla de karaffer vi samlat på oss genom åren först......

Vad vi kan vi danskar! *slår mig för bröstet* Jepp.

2006-03-02 @ 11:16:18
URL: http://lindansarens.blogg.se/

Prenumerera gärna på min blogg på bloglovin':

bloglovin
Kommentera inlägget här:

Namn:
Kom ihåg mig?

E-postadress:

URL:

Kommentar:

Trackback
Annonser Annonsera