Blompyssel


Foto: Privat - Husmusen
Jag tror du måste börja knyppla eller nått.
Wow, vadå pysslig du är! Gud så mycket fina saker, blir ju helt matt... Tänk om man ändå var hälften så duktig och pysslig... och framför allt.. hade tiden till det! Kanon snyggt iallafall!!
kram!
Enkelt men snyggt!!
Och värmeljusstaken i förra inlägget är jättehäftig!!
Kramizz
Men vilken kanonsida! Jag är en stor inredningsfantast som länge saknat den här typen av hemsida som du har. Du ska ha ett jättetack för ett fint initativ att starta denna sida! Jag beundrar din kreativitet och det fina resultatet av dina små projekt! Jag kommer att fortsätta insireras av dina inlägg. God Jul!
Jättesöt!! :)
Oh, så fint. Jag vill med, men då vet jag två hårbollar som skulle spy upp annat än bara de sedvanliga presentsnören (de är bannlysta här hemma, men de hittar sånna ändå. fråga mej inte hur!) och håret som hör till å kräkas...
Den idén tackar jag för och snor rakt av. Fast som en åretruntdekoration. :)
Vad fint! Jag är inne på din sida flera gånger per dag; och blir så inspirerad! Tack för en toppensida!
God Jul
Wow. Du kan få komma hem till mig och julpynta. Please? Jag kan baka kakor.. :)
Tack allihopa! Jag blir så glad, så glad av alla snälla kommentarer om mitt pyssel. Det är ju lilla husmushjärtat som läggs ut till beskådning varje gång jag gjort något själv så det är tudelade känslor att dela med sig av sitt eget - men det gör mig som sagt mycket glad att det inspirerar några.
Anne, jag är gravt understimulerad i semestertider som dessa och kan inte alls laga mat. Ska vi göra en deal ;) You feed - I fix.
Wow vad fint!Det är så roligt när du lägger ut en massa pyssel!!
En fråga.. Vad jobbar du med? Du råkar inte jobba med något som har med inredning/pyssel att göra? Om inte, så kanske du ska börja. Man ska ju jobba med det man tycker är roligast säger de ju =)
Ååå buketten;)
Du, det låter som en väldigt bra deal tycker jag. I feed! :)
Alla dina pyssligheter gör mig grön av avundsjuka... jag måste verkligen pyssla mer!
Oj, nej men var inte avundsjuk - testa själv, det är jättenkelt. Det enda som krävs är tid och anledningen till att jag har så mycket av den varan just nu är att jag har semester när alla andra jobbar ;) Sysslolöshet skapar kreativitet :D Om en månad är det nog jag som är avis på er andra som har tid när jag inte har någon alls.
Hillevi: Åh jag önskar verkligen att jag hade möjlighet att jobba heltid med en passion som denna, men jag gör det inte i dagsläget.








